Tylko najlepsze i sprawdzone firmy w sieci na naszym portalu!

Leonard Wilk 2022-06-20 0 komentarzy

W jakich sprawach może pomóc adwokat od alimentów z Wrocławia?

Wpis

Rozprawy rozwodowe często wiążą się z ogromnym stresem i traumatycznymi przeżyciami dla wszystkich członków rodziny. Porzuceni małżonkowie w wielu przypadkach chcieliby jak najszybciej zakończyć sprawę w sądzie, zapominając przy tym o własnych prawach i przyszłości. Już na etapie podziału majątku czy ustalenia wysokości alimentów na dzieci należy zawalczyć o należną część, aby odpowiednio zabezpieczyć przyszłość finansową wychowywanych dzieci. Co więcej, w sytuacji rozwodu z orzekaniem o winie (np. zdrady małżeńskiej) jedna ze stron może ubiegać się również o alimenty dla siebie.

Proces rozwodowy w sytuacji posiadania małoletnich dzieci i wspólnego majątku jest trudny i czasochłonny, dlatego dobrze przemyśleć współpracę z adwokatem od alimentów z Wrocławia. Prawnik weźmie udział w mediacjach przedsądowych oraz będzie reprezentował klienta podczas rozprawy w sądzie. Takie wsparcie może być nieocenione w przypadku zranionego i porzuconego małżonka, który często pod wpływem emocji nie postępuje zbyt racjonalnie.

Kancelarią prawniczą we Wrocławiu specjalizującą się w prawie rodzinno-opiekuńczym jest Kancelaria Adwokacka - Adwokat Katarzyna Pawłowska. Prawnicy prowadzą konsultacje oraz przygotowują niezbędne pozwy sądowe i odwołania. Kancelaria organizuje również mediacje z drugą stroną procesu, podczas których ustalane są najważniejsze kwestie związane właśnie z podziałem majątku, wysokością alimentów na dzieci i małżonka oraz wspólną opieką nad dziećmi. Oczywiście nie tylko porzucony małżonek może zwrócić się o pomoc do kancelarii. Adwokaci podejmują się reprezentowania także drugiej ze stron procesu. W takim przypadku klient najczęściej nie chce doprowadzić do orzekania o winie.

Zostaw komentarz jeżeli artykuł Ci się podobał!