Tylko najlepsze i sprawdzone firmy w sieci na naszym portalu!

Julianna Szymańska 2022-12-14 0 komentarzy

Jakie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dotacje unijne?

Wpis

Kwoty dotacji, jakie proponują unijni operatorzy, robią wrażenie, gdyż mogą sięgać nawet kilku milionów złotych. Dzięki nim można doposażyć zakład w najnowsze technologie, podnieść efektywność pracy, zwiększyć konkurencyjność, a nawet przeprowadzić przebranżowienie biznesu, jeśli jest na to zapotrzebowanie. Kluczowe w uzyskaniu środków są dwie kwestie. Pierwsza z nich to zaplanowanie inwestycji w oparciu o wymogi wskazane przez instytucję zajmującą się dysponowaniem funduszy. Druga to sam fakt znalezienia operatora, co także nierzadko sprawia sporo trudności.

O dotacje unijne mogą ubiegać się właściciele małych, średnich i dużych firm. Mniej propozycji uzyskania pieniędzy na rozwój mają osoby prowadzące mikro działalność gospodarczą, zatrudniające do 10 osób na umowę o pracę. Czynnikiem odstraszającym przedsiębiorców przed skorzystaniem z dodatkowych środków jest z pewnością rozbudowana biurokracja oraz konieczność wpasowania się w obowiązujący kanon wymagań. Wnioski o fundusze są bardzo dokładnie sprawdzane. Nawet niewielki błąd może zaważyć na decyzji operatora. 

Właściciel biznesu ubiegający się o dotację może skorzystać z dodatkowego wsparcia. Pomoc przy opracowaniu planu inwestycyjnego oraz przy przygotowywaniu treści potrzebnej dokumentacji proponują pracownicy firmy  Ayming Polska Sp. z o.o. Choć realizator ma swoją siedzibę w Warszawie, jest w stanie zapewnić oczekiwane świadczenia w zakresie doradztwa przedsiębiorcom z całej Polski, działającym na co dzień w różnych branżach.

Zostaw komentarz jeżeli artykuł Ci się podobał!