Tylko najlepsze i sprawdzone firmy w sieci na naszym portalu!

Maria Sikorska 2023-09-29 0 komentarzy

Jak radca prawny z Warszawy może pomóc frankowiczom?

Wpis

Warto jednak, będąc w takiej sytuacji, wiedzieć, że nie zawsze trzeba się z nią biernie godzić. Frankowicze, czyli osoby mające kredyt we frankach szwajcarskich, coraz częściej podają banki do sądu i coraz częściej wygrywają takie postępowania. Oczywiście jednak nie w każdej sytuacji wygrana będzie możliwa. By oszacować, czy ma się szansę na pozytywne rozstrzygnięcie na sali sądowej, warto skonsultować się z prawnikiem jeśli samemu nie ma się wystarczającej wiedzy na ten temat.

Pomoc frankowiczom oferuje prezentujący się na stronie radkiewicz.net.pl radca prawny z Warszawy, który, po zapoznaniu się z całą sprawą i dokumentacją, oceni, czy możliwe jest wygranie sporu przed sądem - w przypadku, gdy klient uzna, że został wprowadzony w błąd przez pracownika banku. W takich sytuacjach możliwe jest przede wszystkim unieważnienie umowy kredytowej, dzięki czemu można pozbyć się obciążenia.

Inną opcją jest odfrankowienie kredytu, czyli jego przewalutowanie - na złotówki. Pozwala to nie bać się wahań kursu szwajcarskiej waluty i spłacać zadłużenie w polskiej walucie, w mniej więcej stałej oraz dopuszczalnej dla budżetu klienta banku kwocie.

Nie brakuje osób, które stają się takie efekty osiągnąć samodzielnie, bez pomocy prawnika, wymaga to jednak zdobycia wielkiej wiedzy na temat ekonomii oraz prawa.

Zostaw komentarz jeżeli artykuł Ci się podobał!