Tylko najlepsze i sprawdzone firmy w sieci na naszym portalu!

Szymon Majewski 2022-12-08 0 komentarzy

Ile kosztuje gotowa spółka z o.o. i jak wygląda transakcja zakupu?

Wpis

Samodzielne założenie spółki w KRS (nawet w przypadku składania wniosku online) jest dosyć skomplikowane, a bez fachowej wiedzy i znajomości obowiązujących przepisów, można łatwo popełnić błąd, co oczywiście jeszcze bardziej wydłuży cały proces. Niejednokrotnie przedsiębiorca pragnie działać na nowych zasadach niemal od razu, nie ma więc czasu na kilkumiesięczne oczekiwanie. W takich przypadkach zawsze można zdecydować się na zakup gotowej spółki. Co ciekawe, cała transakcja jest szybka i prosta oraz umożliwia rozpoczęcie działalności już kolejnego dnia. 

Ile kosztuje gotowa spółka z o.o.?

Ostateczna cena przejęcia udziałów gotowego podmiotu będzie zależeć od rodzaju kupowanej spółki. Klient kontaktuje się z marką zajmującą się przeprowadzaniem tego typu transakcji, aby przedstawić własne oczekiwania i potrzeby, a następnie pracownicy zaproponują korzystne rozwiązania. Warszawska firma Tiger Bro proponuje następujące podmioty:

  • „czyste” spółki bez historii (z wirtualnym adresem),
  • spółki zarejestrowane jako płatnik VAT oraz VAT EU,
  • spółki z adresem wirtualnym i kontem bankowym (dobra opcja dla cudzoziemców),
  • spółki z historią, m.in. VAT-em do odliczenia oraz stratą do rozliczenia (dłuższy staż oraz przeprowadzone dotychczas transakcje pomagają przy przetargach, leasingach oraz wzięciu kredytów).

Zostaw komentarz jeżeli artykuł Ci się podobał!